«

»

sie 27 2015

Moje wiersze w czasopiśmie „Amor Fati”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W marcowym numerze czasopisma „Amor Fati” (2015) ukazało się kilka moich wierszy z tomu Arachnologia (2012).

Los to jednak pasmo intrygujących przypadków. Kiedy dostałam propozycję opublikowania wierszy w czasopiśmie „Amor Fati”, poczułam się niezwykle wyróżniona. Internetowa znajomość z redaktorem naczelnym przerodziła się w miłą i nader ciekawą korespondencję. :-)

„Amor Fati” to antropologiczne czasopismo filozoficzne, ale właściwie – jak pisze redaktor naczelny Kamil M. Wieczorek – pismo interdyscyplinarne, otwarte na inne dziedziny, filozofowanie w każdej, interesującej formie oraz oczywiście na poezję. Kwartalnik ukazuje się zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej. Tytuł „Amor Fati” oznacza po łacinie umiłowanie losu i jest terminem stoickim. Zamiarem twórcy czasopisma było, aby stanowiło ono „o/środek twórczego wyrażania się tych, którzy czują do tego zamiłowanie”.

Pierwszy numer czasopisma poświęcony został felicytologii, czyli zagadnieniu ludzkiego szczęścia. Większość artykułów skupia się wokół rozważań o szczęściu w filozofii oraz w literaturze. Pod kątem tego tematu wybrano również sześć moich wierszy.

Całość prezentuje się niezwykle interesująco. Polecam przeczytać pierwszy numer od deski do deski, ale chcę także zwrócić szczególną uwagę na artykuł Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej pt. Kategoria felicitas w świetle twórczości polskich kompozytorek, który prezentuje kulturowo przemilczane w historii muzyki sylwetki kobiet-kompozytorek.

Na koniec niespodzianka: czasopismo można pobrać za darmo pod adresem: https://amorfaticzasopismo.files.wordpress.com/2015/07/amor-fati-1_1_2015-wersja-online.pdf%20 

TG Facebook Comments

You are not authorized to see this part
Please, insert a valid App IDotherwise your plugin won't work.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Plugin from the creators ofBrindes :: More at PlulzWordpress Plugins
  • Facebook
  • GoldenLine
  • LinkedIn
  • Nasza Klasa
  • Grono
  • Blip
  • Twitter
  • YouTube